Atrakcje Zakopanego

Stolica Podhala i jej okolice to miejsce, w którym nie można się nudzić i to zarówno latem, jak i zimą, przy ładnej i przy gorszej pogodzie. Atrakcje Zakopanego obejmują bowiem nie tylko przepiękne szlaki górskie i stoki narciarskie. A samo Zakopane to nie tylko Krupówki, targ i Gubałówka czy obowiązkowe wejście na Giewont – chociaż w trakcie swojego pobytu koniecznie trzeba zaliczyć te wszystkie miejsca.

Image

Termy na Podhalu

W okresie letnim warto udać się na kąpielisko geotermalne, które oferuje bogaty wybór wody o zmineralizowanej zawartości. Poza tym, dla odwiedzających dostępne są liczne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie, boiska do siatkówki, karczmy i możliwość wynajmu leżaków.

Image
Image

Gubałówka panorama na Zakopane

Wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową można dojechać na szczyt Gubałówki. Jazda trwa około 8 minut. Z Gubałówki roztacza się piękna panorama na Tatry. To atrakcja Zakopanego, jakiej nie sposób pominąć. Nie trzeba dużo chodzić, a wrażenia gwarantowane. Polecamy wszystkim bez względu na wiek.

Kolejka na Gubałówkę została wybudowana w roku 1938. Urządzenia napędowe oraz wagonik sprowadzono ze Szwajcarii. Wjazd nią na górę z pewnością bardzo spodoba się najmłodszym. Wagoniki wiozą turystów na sam szczyt, jadąc po szynach z dolnej stacji, znajdującej się prawie w samym centrum Zakopanego. Jednorazowo kolejką może jechać 120 osób. Większość przyjezdnych swą pierwszą wizytę w Tatrach zaczyna właśnie od Gubałówki.

Kasprowy Wierch narty i kolejka

Jednym z obowiązkowych punktów dla turystów jest zdobycie Kasprowego Wierchu, który znajduje się na granicy polsko-słowackiej. To jeden z najpopularniejszych górskich szczytów w Polsce. Znajduje się na wysokości 1959 m n.p.m. Oczywiście, mniej zaawansowani turyści mogą skorzystać z kolei, która bez problemu zawiezie nas na górę.

Ostrzegamy jednak, zwłaszcza latem, kolejki przed kasą biletową potrafią być naprawdę duże. Warto więc kupić sobie bilet on-line lub zdobyć szczyt pieszo - co zapewnia jeszcze większą satysfakcję. Na szczycie, prócz podziwiania niesamowitych widoków, warto zobaczyć najwyżej położone w Polsce Obserwatorium Meteorologiczne oraz Schronisko PTTK.

Image

Skorzystaj z naszej szerokiej oferty wypoczynkowej oraz oferty Pizzeri Regina. U nas wypoczniesz podziwiając panoramę Tatr.

Przydatne linki

Kontakt z nami

Willa Regina resort & spa
ul. Pardałówka 36
34-500 Zakopane

(+48) 506-046-312

willaregina@gmail.com

Zapisz się do newslettera

Proszę wypełnić wymagane pola.